مهندس محـمد باقری هره دشـت
   

جملات امام خمینی(ره) در مورد انتخابات مجلس
دوشنبه ۱۳۹۰/۱۰/۱۲ ساعت 22:58 | | نوشته ‌شده به دست مهندس محمد باقری هره دشت | ( )امام خمینی(ره):

هیج فرد و گروهی حق تحمیل کاندیدا به مردم ندارد

همان طور که بارها گفته ام،مردم در انتخابات آزادند و احتیاج به قیم ندارند و هیچ فرد یا گروه و دسته ای حق تحمیل فرد و یا افرادی را به مردم ندارند.جامعه اسلامی ایران که با درایت و رشد سیاسی خود جمهوری اسلامی  و ارزش های والای آن و حاکمیت قوانین خدا را پذیرفته اند و به این بیعت و پیمان بزرگ وفادار مانده اند،مسلم قدرت تشخیص و انتخاب کاندیدای اصلح را دارند.

البته مشورت در کارها از دستورات اسلامی است و مردم با متعهدین و معتمدین خویش مشورت می نمایند. و افراد و گروه ها و روحانیون در حد تذکرات قبلی در حوزه خود می توانند کاندیدا معرفی نمایند؛ولی هیچ کس نباید توقع داشته باشد که دیگران اظهار نظر و اظهار وجود نکنند.

(صحیفه امام-جلد21-صفحه 10)

 

تلاش دشمن برای ایجاد نفاق

امروز دارند تهیه می بینند مخالفین شما،مخالفین جمهوری اسلامی،که برای انتخابات ایجاد نفاق کنند،و این یک خطری است برای کشور ما.

(صحیفه امام-جلد18-صفحه 172)


اگر سستی کنید کسانی که می خواهند مملکت را به بادفنا بدهند روی کار می آیند

{در انتخابات} چنانچه سستی بکنید،کسانی که می خواهند این کشور را به باد فنا بدهند،ممکن است پیروز بشوند.باید همه شما،همه ما،زن و مرد،هر مکلف همان طور که باید نماز بخواند،همان طور باید سر نوشت خودش را تعیین کند.

صحیفه امام-جلد15-صفحه28

 

با احتمال خیانت،به کسی رای ندهید!

اگر اسلام به آن طوری که هست عرضه بشود،همه ملت ها ان شاء االله به او روی می آورند.شما موظفید که نهضت را به همان طور که تا اینجا رساندید و در انتخابات... اشخاص متدین،اشخاص مطلع،اشخاص متعهد،اشخاص عقیده مند به نهضت،اشخاصی که نه مایل به طرف شرق هستندو نه مایل طرف غرب،بلکه در صراط مستقیم انسانیت و اسلام هستند،آنها را انتخاب کنید.

سرنوشت خودتان را به اشخاص امین بدهید،سرنوشت خود را به افرادی که محتمل است خیانت بکنند،ندهید.

صحیفه امام-جلد8-صفحه 385

 

شرکت در انتخابات و مقابله با توطئه ها

دشمنان اسلام و نهضت،در خارج و داخل،تبلیغات زهر آگین خود را شروع کردند،و چنین وانمود می کنند که مردم در این انتخابات بی تفاوتند و به سردی و سستی گراییده اند.می خواهند شما را متهم کنند که از جمهوری اسلامی رو برگردانیده اید.

از شما ملت مبارز انتظار دارم که با شرکت همگانی خود یاوه سرایان را رسوا کنید.

صحیفه امام –ج9-ص:259